>

Depilacja woskiem - Salon Urody Image Renata Zbaraszewska

Przejdź do treści
Oferta > zabiegi > podstawowe

Depilacja w dzisiejszych czasach to już nie tylko wygoda, ale jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabieg depilacji traktowany jest dzisiaj przez kobiety i coraz częściej przez mężczyzn, jako obowiązkowy. Aby skóra pozostawała na długo jedwabista i idealnie gładka proponujemy Państwu zabiegi depilacji ciepłym woskiem.

Już w dawnych cywilizacjach znane były różnorodne metody usuwania włosów. Starożytne Egipcjanki stosowały je ze względów higienicznych. Historycy przytaczają przykład wykorzystywania do tego celu skorup żółwi.

Na początku dwudziestego wieku pojawił się preparat z woskiem pszczelim i żywicą. Depilacja polega na nakładaniu na skórę ciepłego półpłynnego lub płynnego wosku, który odrywa się szybkim ruchem w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów. Efekt zabiegu zależy od długości włosów. Na nogach optymalna długość to 5 mm. W przypadku włosów cienkich, delikatnych wartości te mogą być niższe.

W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania preparatów natłuszczających, gdyż zmniejszają one przyczepność wosku.
Efekt depilacji to gładka, miła w dotyku skóra utrzymuje się od trzech do sześciu tygodni od woskowania, w zależności od predyspozycji danej osoby.

Image-depilacja

Po dłuższym czasie systematycznej depilacji woskiem owłosienie staje się dużo słabsze i mniej widoczne. Wosk do depilacji może być zastosowany praktycznie w każdej części ciała i daje znakomite efekty, włączając w to twarz, bikini, pachy, ręce, nogi, kark, szyję, pośladki i plecy. Bezpośrednio po zabiegu zalecane jest stosowanie specjalnych kosmetyków do pielęgnacji domowej, które oddziaływując na pusty mieszek włosowy, opóźniają powstawanie włosa.

Depilacja woskiem posiada wady i zalety.

Do wad zaliczyć można bolesność zabiegu (choć ból trwa tylko chwilę). Trudno jednak ocenić jak duży jest to ból. Niektóre osoby odczuwają zabieg jako bolesny, inne uważają, że nie jest to aż takie nieprzyjemne.

Zaletą depilacji woskiem jest niewątpliwie długotrwały efekt.Wróć do spisu treści