>

Przekłuwanie uszu - Salon Urody Image Renata Zbaraszewska

Przejdź do treści
Oferta > zabiegi > podstawowe

Przekłuwanie uszu STUDEX

Bezbolesne przekłuwanie uszu u dzieci i dorosłych

Image-przekłucie-uszu-studex


W naszym salonie oferujemy Państwu zabieg bezpolesnego przekłuwania uszu.

Ponad 10 letnie doświadczenie jak i najnowocześniejsze urządzenie na rynku pozwala nam na wykonanie tego zabiegu w sposób w pełni profesjonalny, bezpieczny i co najważniesze jak najmniej uciążliwy zwłaszcza dla małych dzieci.


Przy przekłuwaniu uszu korzystamy z najwyższej jakości sprzętu oraz bezpiecznych, sterylnych kolczyków marki Studex. Kolczyki te wykonane są ze stali chirurgicznej, specjalnego nie alergizującego metalu. Jest to szczególnie istotne u osób uczulonych na nikiel.

Image-przekłucie-uszu-studex


Zalety systemu studex 75


 • Kolczyk i zapinka są zamontowane w plastikowym wkładzie, który następnie jest zapakowany w pojedyncze, przeźroczyste pudełko i sterylizowany. Wkład z kolczykiem jest instalowany w pistolecie i wyjmowany po wykonaniu przekłucia, bez dotykania wkłady lub kolczyka. Utrzymuje to sterylne warunki w otoczeniu przekłuwanego ucha, dla bezpieczeñstwa zarówno klienta jak i wykonawcy przekłucia.

 • Każdy kolczyk z zapinki jest pakowany w swoje własne, sterylne, przeźroczyste pudełko (blister). Używając jednego kolczyka do przekłucia jednego ucha, nie niszczymy sterylności drugiego kolczyka.

 • Wkład z kolczykiem jest tak skonstruowany, aby automatycznie założyć zapinkę na kolczyk, pozostawiając optymalną odległć pomiędzy skórą a kolczykiem i zapinką, zarówno z przodu jak i z tyłu płatka ucha. Ta przestrzeń jest szczególnie ważna dla właściwego przemywania i gojenia ucha.

 • Całkowicie nowy wygląd igły kolczyka zapewnia, że zapinka zostanie ustawiona właściwie, tak więc wykonawca przekłucia nie musi ręcznie poprawiać ustawienia zapinki we właściwej pozycji po wykonaniu przekłucia


Image-przekłucie-uszu-studex

Przebijanie uszu u dziewczynek

Dziewczynki już od najmłodszych lat pragną mieć piękne kolczyki w uszach, ale wiele mam wstrzymuje się z tą decyzją mając na uwadze ból i strach dziecka przed przekłuciem uszu. Przekłucie uszu za pomocą specjalnego pistoletu firmy Studex jest najszybszym sposobem a przy tym najmniej bolesnym dla dziewczynek.


Image-przekłucie-uszu-dyplom


Każda dzielna dziewczynka dostaje od nas Dyplom Przekłucia Uszu!!!


Jak wygląda zabieg.

 • Dezynfekujemy uszy i zaznaczamy miejsca na zrobienie dziurek, tak by były one symetrycznie.

 • Następnie do pistoletu wprowadza się kolczyk i krótkim "strzałem" wprowadza go do ucha. Do pistoletu wkłada się specjalne proste kolczyki z drobnym oczkiem wykonane z antyalergicznego materiału, grubsze niż zwykłe kolczyki, by nieco rozepchnąć dziurkę.

 • Podczas zabiegu znieczulamy miejsca przekłucia ludokainą.

 • Przekłucie uszu nie jest bezbolesne, ale ból jest krótkotrwały i zwykle po "zabiegu" ustępuje (drobne dolegliwości mogą utrzymywać  się przez kilka dni).

Image-przekłucie-uszu-studex

Pielęgnacja po zabiegu.

Chociaż komplikacje po przekłucie występują bardzo rzadko, jeżeli produkty firmy Studex® zostały użyte prawidłowo, statystyki pokazują, że większość z nich jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji. Wszyscy klienci, których uszy zostaną przekłute przy pomocy produktów firmy Studex® powinni przestrzegać następujących zaleceń.


 • Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.

 • Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX'a bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być SUCHE.

 • Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX'a, jak opisano powyżej.

 • Okolica przekłucia powinna być OCZYSZCZONA Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX'a, a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.NIE WOLNO:

 • Nie wyjmuj kolczyków.

 • Nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby.

 • Nie popychaj zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho – to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje LUŹNY w czasie okresu gojenia. To jest sprawa ZASADNICZA, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.PŁATEK UCHA:

 • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.

 • Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.

 • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.

 • Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.CHRZĄSTKA UCHA:


 • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.

 • Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.

 • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.

 • Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.WAŻNE: Zaniedbanie właściwego postępowania zgodnie z Instrukcją Pielęgnacji Uszu po Przekłuciu lub nie zasięgnięcie porady medycznej NATYCHMIAST gdy pojawi się problem, może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha.

Wróć do spisu treści