>

pytania - body health - Terapia próżniowa BHS 301 - Salon Urody Image Renata Zbaraszewska

Przejdź do treści
Oferta > endermologia
Image-body-health-bhs-logo


Zabiegi na twarz Body Health System


 • Co to jest BODY HEALTH ® ?

BODY HEALTH® to nieinwazyjna metoda wykorzystująca ciągłą próżnię o stałej sile przepływu (terapia próżniowa), która porusza tkanki skóry i stymuluje mikrokrążenie.

 • Co to jest terapia próżniowa ?

Terapia próżniowa to nieinwazyjna, czyli nieoperacyjna metoda polegająca na zasysaniu próżnią powierzchniowych warstw skóry. Zasysanie otwiera naczynia krwionośne zamknięte przez siłę pompującą serca, co prowadzi w ciągu życia pacjenta do znanych nam wszystkim procesów takich jak : miejscowe nagromadzenie tłuszczu, cellulit i inne zmiany oraz patologie tkanki łącznej.


 • Jakie rozwiązania proponuje terapia próżniowa BODY HEALTH®?

Kiedy naczynia krwionośne są otwarte, BODY HEALTH® zwiększa potencjał tlenu i składników odżywczych otrzymywanych przez powierzchniowe tkanki skóry. Równocześnie zwiększa szybkość usuwania toksyn z komórek. Poruszony dzięki zabiegowi płyn wnika w przestrzenie międzykomórkowe. Powstaje tam limfa, która następnie jest odprowadzana przez włosowate naczynia limfatyczne. Siła ssania BODY HEALTH® wynosi maksymalnie 210 milibarów. Dzięki ciągłemu ssaniu powoduje mechaniczny drenaż limfatyczny.


 • Kiedy można zobaczyć rezultaty ?

BODY HEALTH® zwiększa krążenie płynów i ta poprawa jest odczuwalna już przy pierwszej sesji. Pacjentka wraca do domu w lepszym nastroju, widocznie zwiększa się diureza, ponieważ cząsteczki kwasów tłuszczowych są usuwane w naturalny sposób (z moczem). Każda sesja zwiększa diurezę u pacjentki nawet o 50%. Razem z nadmiarem wody usuwane są toksyny, które powodują zwiększanie się cellulitu. Optymalne wyniki uzyskuje się po 2 miesiącach, czyli po typowym leczeniu, składającej się z dwóch sesji zabiegowych co tydzień. Aby ocenić te zmiany, bierzemy pod uwagę parametry kliniczne takie, jak wygląd skóry – bardziej miękka i gładsza – oraz poprawę krążenia.


 • Jak długo trwa sesja?

Od 45 minut do 1 godziny. Zależy od rodzaju zabiegu: dłużej trwa modelowanie całego ciała, mniej czasu zajmuje rozbijanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu.


 • Czy jest to zabieg wyłącznie do ciała, czy też można go stosować także na twarz?

BODY HEALTH® oferuje zarówno zabiegi zarówno do ciała jak i do twarzy.


 • Jakie wyniki można uzyskać przy zabiegach na twarz?

Ponieważ podskórna tkanka łączna nie jest tak gruba, jak w innych częściach ciała, zabieg można stosować na umięśnionych częściach twarzy. Zwiększa się napięcie mięśni. Ponadto krążenie wpływa pozytywnie na napięcie skóry, zmniejszając duże zmarszczki mimiczne i usuwając drobniejsze. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji.


 • Ile sesji potrzeba przy terapii przeciwko starzeniu?

Minimum od dziesięciu do dwunastu sesji, dwa razy w tygodniu. Chodź zmiany widoczne są już po pierwszych sesjach, właściwy efekt uzyskuje się na końcu cyklu.


 • Co się czuje podczas zabiegu? Czy jest bolesny?

Absolutnie nie, pacjentka leży na kozetce, a resztę wykonuje osoba obsługująca urządzenie BODY HEALTH®. W trakcie zabiegów i po każdej sesji pacjentka czuje się komfortowo.


 • Jaka poprawa jest widoczna przy cellulicie 2 i 3 stopnia?

Cellulit 2 i 3 stopnia może zostać wyleczony. Wyleczyć można nawet najgłębszy cellulit, charakteryzujący się węzłami lub bolesnymi kulkami w otoczeniu tłuszczu, który zazwyczaj nie pozwala pacjentce spać na boku.
                                         

 • Czy stracę centymetry? Czy poczuje się lepiej?

Tak, zabiegi modelują, zmniejszają wielkość komórek tłuszczowych i w konsekwencji pacjentka chudnie. Ponadto ma więcej energii dzięki temu, że pozbywa się nagromadzonych toksyn.


 • Czy zabieg działa na żylaki?

Tak, poprawia krążenie obwodowe, wspomaga drenaż limfatyczny, usuwa zalegające płyny, które wywołują uczucie ciężkości w kończynach dolnych.


 • Co się dzieje z rozstępami? Czy ta metoda ją usuwa?

Kiedy poprawia się mikrokrążenie, czerwone rozstępy zmniejszają się w widoczny sposób. Jeśli towarzyszy temu inna metoda terapeutyczna np.: biostymulacja, mezoterapia lub dermabrazja mogą zniknąć całkowicie. Z kolei białe rozstępy, które powstają dłużej, również można częściowo usunąć. Potrzeba jednak więcej zabiegów.


 • Jakie rezultaty można uzyskać w przypadku trądziku?

Ssanie usuwa martwe komórki z powierzchni skóry (efekt peelingu mechanicznego). Dzięki temu nie powstają wągry i przywrócona zostaje równowaga wydzielania łoju przez gruczoły skóry. Jeśli terapię próżniową uzupełni się odpowiednią dietą, higieną oraz uzyska się kontrolę na stresem rezultaty są wspaniałe i długotrwałe.

Image-body-health-bhs-baner
Wróć do spisu treści