>

Pedicure - Salon Urody Image Renata Zbaraszewska

Przejdź do treści
Oferta > zabiegi > pielęgnacja dłoni i stóp

Pedicure

Zabieg pielęgnujący paznokcie i skórę stóp. Stopy to bardzo ważna część naszego ciała, to one mają „nosić” nas przez całe życie. Nieodpowiednia pielęgnacja, przebyte choroby stóp i źle dobrane obuwie mogą spowodować powstawanie twardej, zrogowaciałej skóry, bolesnych odcisków, nagniotków, a nawet zdeformowań stopy, dlatego tak ważne jest, aby systematycznie pielęgnować nasze stopy.


Image-pedicure-stopy

Pielęgnacja stóp obejmuje nie tylko codzienne ich mycie, ale także stosowanie odpowiednich preparatów zmiękczających, przeciwpotowych, gimnastyka stóp, noszenie odpowiedniego obuwia oraz prawidłowe ułożenie stóp podczas wypoczynku. Zabiegiem kosmetycznym najczęściej proponowanym w gabinetach jest pedicure.

Pedicure to zabieg pielęgnujący i upiększający nasze stopy.

Rozróżnia się:
pedicure kosmetyczn
y,
pedicure leczniczy,
oraz pedicure biologiczny.

Pedicure kosmetyczny: zabieg pielęgnacyjny obejmujący zmycie lakieru, skrócenie,  opiłowanie oraz oczyszczenie paznokci. W jego zakres zalicza się również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt. Pedicure zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem
paznokci.

Pedicure leczniczy: zabieg obejmujący czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym rozszerzony o zabieg usunięcia modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci. Pedicure leczniczy zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci.

Pedicure biologiczny: zabieg pielęgnacyjny, podczas, którego nie używa się narzędzi i akcesoriów metalowych.

Image-pedicure-stopy

Przebieg zabiegu w naszym salonie.

Zabieg ten rozpoczyna się od ciepłej, relaksującej kąpieli stóp w wodzie ze specjalnym preparatem odświeżającym i zmiękczającym.
Następnie skracamy, wyrównujemy paznokcie oraz wygładzamy powierzchnię płytki paznokciowej i usuwamy skórki.
Kolejnym etapem jest usunięcie zrogowaciałego naskórka, odcisków oraz nagniotków za pomocą frezarki.
Na koniec wmasowujemy dobrany odpowiednio do potrzeb krem pielęgnacyjny, a po odtłuszczeniu paznokci malujemy je.

Image-pedicure-stopy

Zaleca się wykonywanie pedicure raz w miesiącu, raz w tygodniu peeling, a codziennie natłuszczanie kremem skóry stóp. Przy takiej pielęgnacji odwdzięczą ci się pięknym wyglądem.


Zabiegi parafinowe na stopy

Nic tak nie odżywi twoich stóp jak zabieg parafinowy, łagodzi on stany zapalne, poprawia krążenie krwi i wzmacnia tkankę łączną. Zalecany jest dla skóry popękanej, przesuszonej i szorstkiej. Zamknięte pod warstwą parafiny kosmetyki głęboko wnikają w skórę, pozostawiając stopy długo miękkie, aksamitne i gładkie.


W
rastające paznokcie

Wrastające paznokcie są obecnie problemem bardzo powszechnym, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja. Jeżeli paznokcie wrastają należy koniecznie skontaktować się z naszym salonem w celu szybkiej interwencji.
Najbardziej skuteczną i bezbolesną metodą leczenia wrastających paznokci są zabiegi polegające na zakładaniu klamry korygującej
.
Klamry do korekcji wrastających paznokci znane są od ponad 60 lat. Oddziaływują na chore paznokcie poprzez spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmianę toru wzrostu paznokcia. Odpowiednio przygotowane klamry w kilku rozmiarach dopasowuje się do kształtu paznokcia.

W Salonie Urody IMAGE wykorzystujemy klamry korygujące wrastający paznokieć BS-spange posiadające dwukrotnie większą powierzchnię przylegania przy krawędziach, przez co najbardziej skuteczne i wytrzymałe.

Image-klamra-na-paznokieć
Image-klamra-na-paznokieć
Image-klamra-na-paznokieć
Image-klamra-na-paznokieć
Image-klamra-na-paznokieć

Klamra BS-spange ma wszechstronne zastosowanie medyczne w przypadkach: odcisków wału paznokcia, hipergranulacji, w stanach zapalnych wywołanych wrastaniem paznokcia i po jego częściowej resekcji.
Klamra jest prosta i bezpieczna w użyciu, łatwa do zamocowania, niekłopotliwa w dalszej pielęgnacji. Płaska forma klamry nie powoduje ucisku w obuwiu, jest optycznie niewidoczna, wodoodporna, można ją lakierować.

Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidulnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu.

Klamry - sukces w korekcji wrastających paznokci

Image-pedicure
Wróć do spisu treści