>

manicure i parafina - Salon Urody Image Renata Zbaraszewska

Przejdź do treści
Oferta > zabiegi > pielęgnacja dłoni i stóp


Dłonie są wizytówką każdej eleganckiej kobiety, gładkie i wypielęgnowane.

Dłonie są bardzo ważnym elementem urody, dlatego powinny być piękne i starannie wypielęgnowane. Delikatna, aksamitna skóra oraz kształtne, zdrowe paznokcie są ozdobą każdej eleganckiej kobiety, częścią jeje urody i kobiecości. Zdrowe paznokcie powinny być elastyczne, gładkie z połyskiem o kolorze blado-różowym, mogą być pomalowane, ale zadbana, wypolerowana płytka jest również bardzo estetyczna.

Image-manicure

Skóra dłoni potrzebuje intensywnego nawilżania i regeneracji, ponieważ narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Z wiekiem traci elastyczność, a na skutek przemian hormonalnych i opalania mogą pojawić się plamy i przebarwienia.
Jeśli chcesz, aby Twoje dłonie zawsze wyglądały młodo i pięknie polecamy zabiegi pielęgnacyjne na dłonie - manicure tradycyjny, manicure biologiczny oraz zabieg parafinowy.

Nasz salon specjalizuje się
Posiadamy

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny polega na usunięciu skórek za pomocą specjalnych preparatów oraz patyczka, bez wycinania ich cążkami, opiłowaniu paznokci (ewentualnie skróceniu ich). Manicure można zakończyć malowaniem paznokci lub nałożeniem odżywki. Manicure biologiczny stosowany jest przy zadbanych dłoniach, z małą ilością zarastających skórek.

Image-manicure

Manicure tradycyjny

Manicure tradycyjny polega na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu i długości. Skórki (obrąbek naskórkowy) są przygotowywane do tradycyjnego wycięcia cążkami. Skórki zostaną zmiękczone specjalnym preparatem, delikatnie odsunięte i wycięte profesjonalnymi cążkami.

Na tak przygotowaną płytkę paznokciową możemy nałożyć lakier, wykonać francuski manicure (shewron) lub niepowtarzalny i niezapomniany manicure fantazyjny.

Francuski manicure (shewron)

Powstał w latach siedemdziesiątych XX wieku w USA. Styliści stworzyli go z myślą o gwiazdach kina. Francuski manicure to obecnie bardzo popularny sposób malowania paznokci. Jego najpopularniejsza odmiana to biała końcówka paznokcia, reszta pokryta jest lakierem bezbarwnym lub naturalnym. Paznokcie wyglądają dzięki temu elegancko, a taki manicure pasuje niemal do każdej kreacji i jest odpowiedni na każdą okazję.
Jest to technika malowania długich paznokci, w których wolny brzeg paznokcia maluje się białym lakierem, a potem całość paznokcia pokrywa się lakierem cielistym. Manicure francuski daje złudzenie czystej bieli i czystości całej płytki paznokcia. W manicure francuskim typu szewron wolny brzeg maluje się nie w półksiężyc, a w literę V.

Image-manicure

Nie ma standardowego jednego rodzaju manicure francuskiego. Pomożemy dobrać odpowiedni odcień i tonację w zależności od kolorytu skóry dłoni, biżuterii, koloru włosów i oczu, od Twoich upodobań.

Odnajdziemy Twój styl w manicure francuskim.


Manicure francuski jest symbolem dobrego stylu i szyku, pozostaje zawsze modny w pracy, na randce, podczas ślubu.


Image-manicure-wzory-zdobienia

Manicure fantazyjny

Jeśli zapragniesz fantazyjnej i niepowtarzalnej stylizacji paznokci proponujemy Ci wykonanie makicure fantazyjnego. Możemy ozdobić Twoje paznokcie w oryginalne wzory za pomocą cyrkoni, stempli i Twojej lub naszej wyobraźni.
Taki manicure to nie tylko unikalny i fantazyjny efekt, ale również doskonała zabawa.Skóra dłoni pozbawiona jest praktycznie gruczołów łojowych, ma również bardzo cienką tkankę tłuszczową. Elementy te prowadzą do jej szybkiego starzenia się.

Zarówno wszelkie prace domowe, jak i często zawodowe niszczą nasze dłonie. Można je chronić
korzystają z zabiegu parafinowego oferowanego w naszym salonie.

Zabieg parafinowy dłoni

Wskazaniem do zabiegu parafinowego jest szorstka, przesuszona skóra, utrata elastyczności, dłonie po odmrożeniach, podrażnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi i detergentami.
Zabieg parafinowy na dłonie jest zabiegiem odżywczym, który ma za zadanie przywrócić naszym dłoniom zdrowy wygląd.

Parafina wykazuje tendencję do tworzenia trwałych warstw okluzyjnych na powierzchni skóry, dzięki temu doskonale nadaje się do pielęgnacji dłoni.


W skład zabiegu wchodzą:

  • peeling dłoni

  • masaż na bazie maski kremowej

  • kąpiel parafinowa

  • fachowa porada na temat stanu dłoni

Image-parafina

Przebieg zabiegu:

Dłonie owijamy folią i wkładamy w specjalne cieplutkie rękawice, które pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę parafiny. Parafina sprawia, że po zabiegu dłonie są wyraźnie gładsze, rozjaśnione, a skóra nawilżona, sprężysta i miękka.


... A gdy otworzysz dłonie
Na każdej białej stronie
Zobaczysz mapę życia
Więc czytaj, czytaj ...

Jacek CyganWróć do spisu treści